Istnieje taka grupa ludzi, przy których nie trzeba długo zastanawiać się co podarować im na Gwiazdkę. Są to miłośnicy książek. Młodzi i starsi czytelnicy, choć mają inne gusta – na pewno będą szczerze zadowoleni, gdy pod choinką znajdą interesującą lekturę.

W dzisiejszych czasach książka niejedno ma imię i może występować w różnych formach. Młodzi ludzie często wolą korzystać z czytników, które są lżejsze i praktyczniejsze, niż tradycyjne książki. Dla takiej osoby ebook będzie w sam raz. Nie kurzy się i nie zajmuje miejsca, a pozwala poszerzać horyzonty i zapewnia rozrywkę. Jednak dla osoby, która nie ma zbyt dużo czasu na siedzenie z książką, czy czytnikiem warto wybrać audiobook. Odtwarzany nawet na telefonie sprawi, że osoba słuchająca go będzie miała wolne ręce i będzie mogła robić coś innego w międzyczasie. Nasz prezent będzie odpowiedni dla osoby zajętej, mającej małe dziecko, lub często prowadzącej samochód.

To nasz podarunek powinien ułatwić życie osobie obdarowanej i sprawić, że pasja czytelnicza bliskiej nam osoby będzie się rozwijać. Dobry wybór formy lektury, sprawi, że osoba, której podarujemy książkę zdziwi się jak dobrze znamy ją i jej potrzeby.