W ubiegłym roku nie mogliśmy narzekać na brak dużych wydarzeń muzycznych, Polskę odwiedziły gwiazdy takie jak: Justin Bieber, Beyonce, Alicia Keys oraz Paul McCartney.

Według zapowiedzi obecny rok wcale nie będzie gorszy, a do naszego kraju zawita wiele gwiazd światowego formatu. Rozpoczynając koncerty bieżącego roku wystąpi Ellie Goulding 6 lutego promując swoje drugie dzieło o nazwie „Halcyon”. Występ artystki cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, odbędzie się w Warszawie w „Towarze”. Tydzień później wystąpi kapela Deep Purple, będziemy mogli zobaczyć 2 koncerty pierwszy 13 lutego w Poznaniu, a drugi dwa dni później w Katowicach.

Muzycy zaprezentują swoje najnowsze dzieło „Now What?!”. Od 5 do 8 marca będziemy mogli się cieszyć występami Stunk Anansie których będziemy mogli oglądać 5 marca w Warszawie, 6 marca w Zabrzu, 7 marca w Łodzi i 8 marca w Poznaniu. Grupa występowała w Polsce już kilkukrotnie, lecz teraz powraca z kolejną dawką swoich hitów. Black Sabbath zaszczyci nas swoim przyjazdem w 11 czerwca do Łodzi. Występ będzie częścią ostatniej światowej trasy koncertowej tego zespołu, a także otwarciem festiwalu Impact Fest. 3 lipca do Gdyni zawita Pearl Jam ze swoim najnowszym albumem „Lightning Bolt”, który zadebiutował na 1 miejscu listy Billboard Top 200.

Światowej sławy zespół Metalica odwiedzi nas 11 lipca, podczas trasy po Europie. Jak widać grupa nie zapomniała również o swoich polskich fanach. Grupa wystąpi w ramach festiwalu Sonisphere 11 lipca na Stadionie Narodowym.