Wciąż nie zamówiliście jeszcze jakże ważne tortu weselnego, bo wciąż nie potraficie się na nic ostatecznie zdecydować? A może macie problem z czymś innym? Może póki co nie wybraliście nawet cukierni, w której chcielibyście złożyć zamówienie, dlatego też nie macie nawet jak rozmyślać nad smakiem wypieku? Pora więc rozwiać wasze wątpliwości związane z zamawianiem tortów weselnych.

Jak je zamówić, by uzyskać pożądany efekt i móc potem zachwycić gości czymś smacznym, ładnym i wystarczająco dużym?

Poszukiwania cukierni

Profesjonaliści i osoby mocno doświadczone w tworzeniu tortów weselnych zawsze najlepiej wam doradzą i we wszystkim wam pomogą. Musicie ich tylko znaleźć. Zrezygnujcie więc z zamawiania tortów w podrzędnych i nikomu nieznanych kawiarniach, a od razu udajcie się do tych cukierni, które słyną z tworzenia i projektowania wyjątkowych tortów na wyjątkowe uroczystości i to właśnie w nich się specjalizują.

Niektóre placówki idą nawet o krok dalej. Czasami w ich menu pojawiają się wyłącznie różnorodne torty weselne. A osoba, która całe swoje życie przygotowuje właśnie ten typ wypieku, z całą pewnością musi się na nim doskonale znać. Jeżeli to właśnie do niej się udacie w celu złożenia zamówienia, na pewno otrzymacie to, czego wam potrzeba. Lepsze cukiernie są droższe, ale też warte wydania na nich każdych pieniędzy.

Wybór smaku

A co potem? Skoro cukiernia została już wybrana, nadchodzi pora na wybór smaku dla przyszłego tortu weselnego. A to też nie jest wcale takie proste. Musicie przecież zrobić wszystko, by wasz tort weselny okazał się jak najbardziej uniwersalny, aby każdy chciał go zjeść i aby każdy naprawdę zjadł go ze smakiem. Nie jest to jednak jedyny kierunek, w jakim możecie pójść. Jeżeli bowiem na swoją imprezę weselną zapraszacie same osoby dorosłe i są to osoby, które lubią próbować nowych rzeczy i lubią bawić się gotowaniem, śmiało możecie wyjść do nich z niecodziennym tortem, wykonanym z marchewki albo uzupełnionym sporą ilością rumu bądź kawy.

Klasycznym i uniwersalnym wyborem zawsze będzie natomiast tort śmietankowy. Jeżeli więc chcecie, by wasz wypiek spodobał się wszystkim, stwórzcie sobie właśnie coś takiego (albo ewentualnie tort waniliowy bądź czekoladowy).

Złączenie tortu z motywem wesela

Ważne jest też to, by tort pasował po prostu do waszej uroczystości. Stanie się on jej ważną częścią, dlatego musi się z nią zgrywać pod każdym względem. Jeżeli przygotowujecie bardzo wystawną i elegancką, a wręcz nieco luksusową uroczystość i organizujecie ją w wykwintnej restauracji, do której zapraszacie jedynie najbliższych, raczej nie powinniście zamawiać olbrzymiego piętrowego tortu uzupełnionego mnogą ilością tandetnych figurek i innych niepotrzebnych dekoracji. Tort weselny może być przecież elegancki.

Ten jednopiętrowy, wykonany z gładkiej białej masy i ozdobiony minimalną ilością złotych listków zaprezentuje się naprawdę wyjątkowo i świetnie wkomponuje się we wspomniany wcześniej styl wesela. Najpierw określacie więc motyw waszej uroczystości, a dopiero potem wszystko do niej dopasowujecie. Zachowajcie tę kolejność, a wszystko pójdzie po waszej myśli.

Degustacja to konieczność

W celu zaoszczędzenia czasu, a czasem nawet i w celu zaoszczędzenia pieniędzy niektóre pary młode rezygnują z możliwości skosztowania różnych tortów przed wykonaniem tego jednego ostatecznego. A jest to duży błąd. Skoro macie możliwość dowiedzieć się, jak wasz przyszły tort będzie wyglądać i smakować, skorzystajcie z tej możliwości, by w razie czego móc wprowadzić jakieś poprawki czy większe zmiany.

Taką degustację najlepiej przeprowadzić w większym gronie. Jeżeli tylko macie taką możliwość, zabierzcie na nią kilka bliskich i zaufanych osób. Wspólnie sprawdźcie po prostu różnorodne torty weselne i wspólnie zadecydujcie, który z nich okaże się najlepszym uzupełnieniem waszego wesela. Razem na pewno łatwiej wam będzie dojść do odpowiednich i właściwych wniosków.