Muzyka elektroniczna to termin odnoszący się do muzyki, która jest w zasadzie produktem użycia syntezatora. Jeśli tradycyjne instrumenty odgrywają jakąkolwiek rolę w elektronice, to służą jako akompaniament w tle i mają uzupełniać (a nie przytłaczać) syntezatory. Możesz tworzyć muzykę elektroniczną w domu, jeśli podążysz za swoją twórczą inspiracją i kilkoma zalecanymi krokami.

1. Zainwestuj we wszechstronny syntezator klawiszowy. Jeśli Twój budżet na to pozwala, możesz wzbogacić swoje elektroniczne brzmienie inwestując w inne instrumenty elektroniczne, takie jak automat perkusyjny czy sampler. Jako tańsza alternatywa, możesz tworzyć muzykę elektroniczną, pobierając program na swój komputer (potrzebujesz tego, tak czy inaczej, do nagrywania), taką jak Logic, GarageBand lub Reason. Potrzebny będzie również kontroler klawiatury MIDI z podłączonym kablem USB.

2. Podłącz swój sprzęt. Jeśli wybierzesz tańszą drogę, podłącz kontroler MIDI do komputera i zainstaluj oprogramowanie do nagrywania (jeśli jeszcze go nie zainstalowałeś). Aby podłączyć syntezator do komputera, masz kilka opcji. Możesz podłączyć się za pomocą kabla MIDI, ale będziesz potrzebował interfejsu USB MIDI do połączenia z komputerem. Możesz użyć kabla muzycznego 1/4″ do 1/8″ cala i podłączyć go do komputera „Line-In”. Jednak dzięki niemu uzyskasz jedynie monofoniczną jakość dźwięku. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, podłącz interfejs audio (sprzedawany w sklepach muzycznych) do komputera, a syntezator podłącz do interfejsu za pomocą kabli stereo.

3. Otwórz swoje oprogramowanie do nagrywania i utwórz ścieżkę do nagrywania. Utwór to po prostu warstwa muzyki. Możesz nagrać tyle warstw, ile potrzeba (na przykład: perkusja, bas i melodia składałyby się z trzech warstw).

4. Nagraj swoją pierwszą warstwę muzyki na utworzonej wcześniej ścieżce. Na przykład możesz ustawić ciągłą linię basu lub zacząć od rytmu bębna elektronicznego, aby dostosować tempo. Po wybraniu patcha wystarczy nacisnąć przycisk „Record” w oknie programu. Po zakończeniu nagrywania naciśnij przycisk „Stop”. Masz teraz swoją pierwszą warstwę audio. W przeciwieństwie do bardziej sztywnych gatunków, elektronika obejmuje różne style i wpływy, więc nie krępuj się badać różnych rodzajów rytmów i melodii z elektronicznymi dźwiękami.

W opracowaniu artykułu pomógł nam portal https://przetestuj.pl, specjalizujący się w oprogramowaniu i nowych technologiach.